Mayıs 28, 2020

Bu site neden var?

ile ahmetkarabulut35

Merhaba Ben Ahmet,

Siteme girip, bu site neden var diye merak ediyorsanız bu yazıda kısaca özetleyeceğim. Öncelikle bu sitenin (ve önceki versiyonlarının) 2000’li yılların ortalarından itibaren temel amacı; kendi geliştirdiğim projelerim için sunucu olarak aracılık etmesi ve eğitim hayatım boyunca yaptığım freelance işlerimin demolarını barındırdığım bir host aracı olmasıdır. Tabii ki bu durum 2018 yılından itibaren değişmiş artık bu site aynı zamanda benim hayatımın ve bilgi birikimimin bir yansıması olma amacına da bürünmüştür. 2020 yılına kadar bir çok kez bu amaçtan çokça kez sapmış olsa da, artık diğer amaçlar dışında bu amaç için de varlığını sürdürmeye devam edecektir. Aşağıda ana başlıklar altında bu sitede neler bulabileceğinizi ve gelecekte bu siteye hangi içerikler ekleneceğini maddeler halinde bulacaksınız.

• Hakkımda

Öncelikle bu sitede kim olduğuma dair detaylar paylaşacağım. Şuan ne yapıyorum, hangi şirkette çalışıyorum, hangi yetkinliklere sahibim, yeni bir şeyler mi öğreniyorum, nasıl bir kişiliğim var gibi bir çok detaya yer vermeyece çalışacağım ve fırsat geldikçe bunları güncel tutacağım.

• Zaman Tüneli

Fırsat buldukça hayatımdan belirli kareler paylaşacak, benim için değerli anlar olan anı yazılarına yer vereceğim. Bu sayede sanal bir zaman tüneli oluşturmuş olacağım, bu zaman tüneli aracılığı ile adeta bir aile albümüne bakıyor gibi geçmişimden değerli anıları bulabileceğim.

• Bilgi Birikimi

Edindiğim bilgileri görseller, videolar ve yazılar ile burada paylaşacağım. Her zaman inandığım mottolarımdan biri olan “Bilgi paylaştıkça çoğalır” ilkemden yola çıkarak bildiklerimi insanlara yayacağım. Bir gün yazılım ile ilgili bir eğitim koyacak,evime kurduğum otomatik açılıp kapanan perde sistemini anlatacağım, başka bir gün photoshop ile çarpıcı fotoğraf düzenlemeleri öğreteceğim, android eğitimleri vereceğim. Yalnız sadece neyi iyi biliyorsam onu yazacağım, çizeceğim. Bilmediğim konular hakkında biliyormuş gibi boş yazılar ile burayı doldurmayacağım.

Belki bu yazıyı daha sonra düzenlerim fakat şu anda planlarım bu yönde. Bir sonraki yazıma kadar kendinize çok iyi bakın, görüşmek üzere 🙂